OLIMP Olej MCT 400 ml Rozszerz

OLIMP Olej MCT 400 ml

Olimp Sport Nutrition Olimp Sport Nutrition

OlimpOlejMCT400

Nowy

OLIMP MCT - to kompleks średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (Medium- Chain Triglicerides) pochodzenia roślinnego. W naturalnej postaci występują w bardzo ograniczonej ilości, a w pożywieniu ich głównym źródłem jest olej kokosowy.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

25,00 zł

brutto

Wydaj 250,00 zł lub więcej by otrzymać darmową dostawę!

Więcej informacji

OLIMP MCT - to kompleks średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (Medium- Chain Triglicerides) pochodzenia roślinnego. W naturalnej postaci występują w bardzo ograniczonej ilości, a w pożywieniu ich głównym źródłem jest olej kokosowy. Tłuszcze MCT są całkowicie metabolizowane przez wątrobę z uwolnieniem energii, bez tendencji do magazynowania się w ustroju w postaci tkanki tłuszczowej. Dietetyczne właściwości kwasów tłuszczowych MCT wynikają z faktu, że z przewodu pokarmowego wchłaniają się bezpośrednio do żyły wrotnej, a do ich trawienia w odróżnieniu od pozostałych kwasów tłuszczowych nie jest konieczna lipaza i żółć. Dla tego też olej MCT często stosowany jest w stanach upośledzonego wchłaniania tłuszczów. Kwasy tłuszczowe MCT wchłaniają się do krwioobiegu bardzo szybko (podobnie jak glukoza), a do spalenia potrzebują dwukrotnie mniej tlenu niż pozostałe kwasy tłuszczowe. Charakteryzują się dwukrotnie większą energią spalania (8,3 kcal/g) niż węglowodany czy białka (4 kcal/g), co jest przyczyną zwiększonej termogenezy organizmu (podniesienia jego temperatury). Bardzo szybkie wchłanianie i przekształcanie oleju MCT pozwala na oszczędzanie zapasów glikogenu mięśniowego podczas treningu sportowego. Kwasy MCT spowalniają ponadto przewodzenie kompleksu motorycznego organizmu, co wydłuża czas kontaktu śluzówkowego pokarmu, a przez to poprawia jego wchłanianie. Stwierdzono m.in. korzystny wpływ oleju MCT na absorpcję witaminy E, wapnia i magnezu.

Zalecana dzienna porcja:

1/2 łyżki stołowej 2 razy dziennie przy posiłku przez pierwsze 2 dni, stopniowo zwiększając dawki co 3 dni, aż do uzyskania dawki optymalnej: 1-3 łyżek stołowych 2 razy dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Uwaga!

 Spożycie jednorazowo dawki większej, niż 100 g, bez wcześniejszej adaptacji, może powodować pojawienie się dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Długotrwałe spożywanie wysokich dawek MCT zwiększa zapotrzebowanie na L-karnitynę.

Dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie regulujących masę ciała. OLIMP MCT polecany jest jako: - źródło szybkiej energii niezbędnej podczas wysiłku fizycznego sportowców i osób aktywnych fizycznie, - czynnik wzmagający przemiany anaboliczne, a ograniczający procesy kataboliczne masy mięśniowej.

 

Olej kokosowy, zawierający średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCT).

Wartość odżywcza (100g - 110 ml)

na 100 g

Na 14 g / 1 łyżka stołowa

Wartość energetyczna

3470 kJ / 830 kcal

485,7 kJ / 116,2 kcal

Białko

0 g

0 g

Węglowodany

0 g

0 g

Tłuszcz w tym kwasy tł.: MCT

100 g

14 g

Kwas kapronowy (C6:0)

2 g

0,28 g

Kwas kaprylowy (C8:0)

50-65 g

7,0 - 9,1 g

Kwas kaprynowy (C10:0)

30-45 g

4,2 - 6,3 g

Kwas laurynowy (C12:0)

3 g

0,42 g

Accept

Serwis wykorzystuje pliki Cookies.